Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › bajka_o_sheshiru_koji_je_imao_chovjeka

Bajka o šeširu koji je imao čovjeka

LONČAR, Nena
Zagreb : Hrvatsko društvo književnika za djecu i mlade, 2017.
Katalog

Narodna Knjižnica Petar PreradovićBajka o šeširu koji je imao čovjeka zamišljena je kao višeslojna slikovnica za djecu koju smiju čitati i odrasli. Ta se moderna bajka može iščitati kao slikovita, šaljiva i uvrnuta pričica o ambicioznom šeširu koji je postao važniji od čovjeka, postao je zvijezda kojoj se svi dive, a čovjek, koji i onako ne zna ništa drugo nego razmišljati svojom glavom, zadobio je tek ulogu njegova nosača. Šešir se s vremenom toliko uzdigao da se počeo stidjeti čovjeka koji ga nosi i nastojao ga se pošto-poto riješiti kako mu ne bi kvario stečenu slavu i ugled. To mu je i uspjelo, a kad su se nakon mnogo godina ponovo sreli, jako se uvrijedio što ga čovjek nije prepoznao.

« Prethodni članak: Sve, baš sve