Preporučujemo

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › bojovi_dushica_vishe_od_igre_svijet_u_meni

Više od igre: svijet u meni

BOJOVIĆ, Dušica
Više od igre: svijet u meni
Split : Harfa, 2015.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićDjeca predškolskog uzrasta fascinirana su kada im se omogući da dodirnu, pomirišu, vide, čuju ili probaju rezultate svoga rada, istraživanja ili učenja. Ako djeci kroz dramske metode prezentiramo sadržaj koji trebaju naučiti i ako ih aktivno uključimo u sam proces, njihov će mozak pohraniti više informacija, a učinak će biti bolji i trajniji bez obzira na njihovu osobnost. Dramske igre iz ove knjige djeci pružaju mogućnost slobodnog izražavanja i oslobađanje stvaralačkog potencijala. Koristeći se metodama rada iz ove knjige, djeca će uz pomoć odraslih naučiti kvalitetno se izražavati, komunicirati, naučit će socijalne vještine, bit će empatični, kreativni i maštoviti… Knjiga je namijenjena odgojiteljicama i odgojiteljima, kao i djelatnicima nižih razreda škole, ali može poslužiti i roditeljima koji žele raditi s djecom.

« Prethodni članak: Vodič za rad s djecom i učenicima s posebnim odgojno- obrazovnim potrebama

» Sljedeći članak: Vesela škola čitanja