Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › kutak_za_previjanje_i_dojenje_na_djechjem_odjelu_knjizhnice

Kutak za previjanje i dojenje na Dječjem odjelu Knjižnice

Jedna od prvih knjižnica u Hrvatskoj koja je krenula s programom pod nazivom Igraonica za bebe i malu djecu, a sada već 16 godina okuplja djecu od 0 do 3 godine starosti i njihove roditelje, upravo je naša knjižnica. Potreba da se u tom vremenu, ali i u cjelodnevnom radnom vremenu Dječjeg odjela Knjižnice i Igraonice, osigura mjesto na kojem bi majke mogle previti svoje dijete, ali i podojiti ga, gotovo je svakodnevica. Preuređenem Dječjeg odjela početkom godine dobili smo mogućnost stvoriti prikladno mjesto za mame i malu djecu, bebe. U prostoru Igraonice pronašli smo kutak koji će poslužiti toj potrebi.
Tako je povodom Međunarodnog dana obitelji u srijedu 17. svibnja 2017. otvoreno je mjesto za dojenje i prematanje djece. Označavanjem ovog mjesta, postajemo prva knjižnica u Hrvatskoj s tom oznakom.
U ostvarenju ovog projekta nazvanog Knjižnica prijatelj dojenja pomogli su nam bjelovarska tvrtka Kronospan doniranjem materijala, dok je zidni ormarić napravila tvrtka Vik-Iverali.

Narodna Knjižnica Petar Preradović Narodna Knjižnica Petar Preradović Narodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: Spikaonica - Suvremeni ples

» Sljedeći članak: SPORTOM DO USPJEHA - zadnja SPIKAONICA u ovoj školskoj godini