Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › nikola_tesla_istrazhivach_izumitelj_genij

Nikola Tesla - Istraživač, izumitelj, genij

Katalog

Narodna Knjižnica Petar PreradovićOva knjiga na sveobuhvatan, zanimljiv i svima razumljiv način opisuje najveća otkrića i izume Nikole Tesle, njegova postignuća i životne vizije. Neka poglavlja posvećena su životnom putu velikog izumitelja: od njegova djetinjstva u rodnom Smiljanu, školovanja u gradovima Austro-Ugarske Monarhije, plodonosnih američkih desetljeća kada je svojim izumima udario temelje modernom društvu, do posljednjih godina života obilježenim siromaštvom i osamom hotelskih soba u New Yorku. Knjiga otkriva i neke zanimljive, dosad nepoznate podatke o životu toga genijalnog čovjeka.

« Prethodni članak: Legenda o ljubavi

» Sljedeći članak: Jasno kao dan: Darcy Burdock