Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › odrzhana_spikaonica_na_temu_raznolikost_je_bogatstvo_drushtva

Održana Spikaonica na temu “Raznolikost je bogatstvo društva”

24. ožujka 2017. na Dječjem odjelu održana je Spikaonica na temu "Raznolikost je bogatstvo društva" kako bi obilježili Međunarodni dan borbe protiv rasne diskriminacije.
Na radionici se govorilo o Romima kao pripadnicima nacionalne manjine, razbijanju predrasuda i krivih stavova o njima u našem društvu te promoviranju kulturnog stvaralaštva i pozitivnih primjera na različitim poljima života Roma.
Gosti su nam bili Slađana Đurđević, tajnica Centara savjetovanja, edukacije i kulture Roma Bjelovar te voditeljica i prezeterica Romske kuće, Barbara Vukalović, policijska službenica za prevenciju PU Bjelovarsko -bilogorske i Karlo Oremović, učenik 2. razreda Opće gimnazije, voditelj dječjeg foruma "Bijeli Vitezovi".
Sudjelovali su i učenici I., II., III., i V. osnovne škole i vijećnici Dječjeg gradskog vijeća.

« Prethodni članak: Održan program Djeca djeci-scenski sureti u knjižnici

» Sljedeći članak: Rezultati natječaja za osnovnoškolce SLOGAN NAPIŠI I SLIKU NARIŠI