Preporučujemo

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › djecji_odjel › zavrshena_akcija_chitam_dam_sretan_sam

Završena akcija “Čitam, dam sretan sam !”

Akcija sakupljanja knjiga "Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj" trajala je od 14. siječnja do 13. veljače 2016.
Dječji odjel naše knjižnice je uz Međunarodni dan darivanja knjiga pokrenuo akciju prikupljanja slikovnica i knjiga za djecu u svojoj zajednici.

Knjige su prikupljane u posebno uređenom kutku Dječjeg odjela. Vrijednost Akcije prepoznale su i odgojno-obrazovne ustanove čiji su ravnatelji, pedagozi, knjižničari, učitelji i odgajatelji motivirali djecu na prikupljanje knjiga, dok su vijećnici Dječjeg gradskog vijeća poticali vršnjake na sudjelovanje.
Ustanove koje su podržale Akciju su :

Dječji vrtić Ciciban Bjelovar,
Dječji vrtić Bjelovar – područni objekt „Ban J. Jelačić“ Bjelovar,
Osnovna škola Veliko Trojstvo,
Treća osnovna škola Bjelovar,
Područna škola Gudovac i
Četvrta osnovna škola Bjelovar,
te korisnici Dječjeg odjela knjižnice.

Ukupno je prikupljeno 504, uglavnom slikovnica, zatim knjiga s lektirnim naslovima i dječjih enciklopedija, te 47 dječjih časopisa i 16 školskih listova.

Prikupljene knjige darovane su 15. veljače 2016.
Dječjem odjelu i dječjoj sobi Kirurgije Opće bolnice Bjelovar,
četirima pedijatrijskim ambulantama Doma zdravlja Bjelovar,
Pedijatrijskoj ambulanti Marija Čatipović Bjelovar,
Udruzi za zaštitu žena i djece žrtava obiteljskog nasilja Iris Bjelovar i
Društvu Naša djeca Bjelovar.

Svrha bjelovarske Akcije bila je humanizacija hospitalizacije djece i ugodniji boravak u pedijatrijskim čekaonicama sa svrhom ukazivanja na vrijednosti knjige i promicanje čitanja kao korisne i zabavne aktivnosti.
Svima koji su sudjelovali u Akciji veliko hvala !!

« Prethodni članak: Tell me more

» Sljedeći članak: Prgava Vera