Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › 411_predstavljanje_knjige_rat_za_enciklopediju

Predstavljanjena knjiga Rat za enciklopediju Velimira Viskovića

Narodna Knjižnica Petar PreradovićU petak, 4. studenog 2016. na Studijskom odjelu predstavljena je knjiga "Rat za enciklopediju". Knjiga je rekonstrukcija okolnosti u kojima se dovršavala Hrvatska književna enciklopedija, iz pera njezina urednika, Velimira Viskovića. Priča je to o zavisti i ljubomori, podmetanjima i svađama u Leksikografskom zavodu od kojih su mnoge u vrijeme radnje (2007.) završile u novinama ili na televiziji. Drama sa zbiljskim, poznatim protagonistima, koja se čita poput krimića. O burnim danima rađanja Hrvatske književne enciklopedije uz autora su govorili Branislav Glumac i Mladen Medar.
Foto: Štefan Brajković

« Prethodni članak: U ciklusu Književnici novinari gostovali Maja Hrgović i Željko Špoljar

» Sljedeći članak: Predstavljena knjiga Pregled bjelovarskog tiskarstva do 1940. : bibliografija