Izložbe

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › 67_mediteranska_knjizhevno_shanjsonerska_vecher

Održana MEDITERANSKA KNJIŽEVNO-ŠANSONIJERSKA VEČER

U četvrtak, 6. srpnja 2017. godine gost nam je bio

STJEPO MARTINOVIĆ koji se predstavlja svojim pričama, romanima, prijevodima, šansonama i baladama, te pjesmama mediteranskih autora bliskih njegovom senzibilitetu i tematskom rasponu… od Portugalaca i Španjolaca, do Francuza, Talijana i Grka.
Rođen u arkadijskim Konavlima, odrastao u Cavtatu – kraju dodirnutom ilirskom, grčkom, rimskom, bizantskom kulturom i baštinom Dubrovačke Republike, u podneblju nadasve odnjihanim morem – Stjepo Martinović utkao je u svoj opus jeku legende, val i miris mitske pra-vode, sunca i stijenja, vjetra i galeba, makije i lozja, ribarskih mreža i cvijeća u pitaru. Po obrazovanju filolog i politolog, a po vokaciji novinar, dugogodišnji reporter, komentator i urednik u izdanjima nekadašnje Vjesnikove kuće. Na Mediteransko književno-šansonijerskoj večeri posjetiteljima je priredio ugođaj sa cavtajskih skala davnih godina, kad je specifično podokničarsko pjevanje uz elementarnu pratnju gitare bila jedina glazba kasnih ura… uz ponekoga neumornog cvrčka, snena ćuka ili čiopu uznemirenu ponoćnim zvonom s kampanela. Ugodno druženje završilo je uz prigodnu prodaju knjiga.

« Prethodni članak: "Čitaonica - radionica" svaku subotu u gradskom parku !

» Sljedeći članak: Završen prvi tečaj iz ljetnog programa "Što znam ja, znat' ćeš i ti!" - kreativan ples