Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › 6_susret_esperantisti_bjelovara_svome_gradu

U nedjelju, 23. rujna u knjižnici je održan 6. susret „ESPERANTISTI BJELOVARA SVOME GRADU”je

Narodna Knjižnica Petar PreradovićU nedjelju 23. rujna 2018. Društvo esperantista Bjelovara šesti puta je u prostoru Knjižnice održalo manifestaciju „Esperantisti Bjelovara svome gradu”. Na početku je otvorena izložba o zaslužnim bjelovarskim esperantistima i izložba sportskih značaka Nikole Golića koja je postavljena u predvorju knjižnice. Nakon toga održano je Šesto recitatorsko natjecanje, Okrugli stol „Doprinos esperantista kulturnom napretku Bjelovara kroz povijest” (izlaganja o Ivanu Barešiću, Franu Kolaru, Vilimu Polašeku, Željku Sabolu i Dragutinu Štokiću) i predstavljanje esperantskog prijevoda romana Gorana Tribusona „Rani dani”. Program je završio podjelom nagrada i priznanja sudionicima recitatorskog natjecanja. Pokrovitelj manifestacije bio je Grad Bjelovar.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović
Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović
Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: Knjižnica je svojim programima obogatila Bjelovarsko kulturno ljeto