Izložbe

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › 7_lipnja_predstavljanje_nove_knjige_dubravka_habeka

7. lipnja - predstavljanje nove knjige DUBRAVKA HABEKA

Narodna Knjižnica Petar Preradovićsrijeda, 7. lipnja 2017. u 19 sati
Studijski odjel, Trg Eugena Kvaternika 11/2
SUDJELUJU:
autor Dubravko HABEK
urednica Anđa RAIČ
recenzenti Darko ROPAC, Sani LUKIĆ i Davorka BAČEKOVIĆ-MITROVIĆ

" Naracija u romanu je životna te evidentno proizašla iz pera zaljubljenika kirurške struke. Ovu knjigu trebao bi pročitati svaki mladi liječnik koji želi specijalizirati neku od kirurških grana medicine kako bi navrijeme spoznao je li to ono što doista želi i na što mora biti spreman, ne samo jednu godinu, već čitav život."
prof.dr.sc. Darko Ropac, prim.

" Dinamičnom, ležernom romanu isprepletenom događajima koji se nižu kao na filmskoj vrpci, s grotesknom realnošću, s dobro postavljenim kosturom, vezivno tkivo i meso su međuljudski odnosi, a sve je dobro začinjeno tragikomičnim situacijama, bizarnim događajima koji daju posebnu draž. Liječnička se praksa prožima s onom životnom, propitkujući moralne osobine nekih aktera. Slike su to bolničke i odjelne hijerarhije, napredovanja i nazadovanja na radnome mjestu, isprepletene neformalnim odnosima, katkad zakulisnim igrama zbog kojih i životi pacijenata vise o koncu, titulama, zaslugama, političkim vezama, stručnošću ili podobnošću. Priče su to uglavnom s dva odjela, ginekologije i kirurgije, dva specifična, jer se na prvom svakodnevno rađa, a na drugome spašava život ali katkad i umire. Razotkriva autor i društveno-socijalne devijantnosti, anomije zdravstvenog sustava koje se mogu preslikati i na hrvatsko društvo, posebice u vrijeme tranzicije kada bujaju te društveno socijalne pojave, Baš kao što glavni akter dr. Kozmar i na kirurgiji i na ginekologiji spretno vlada skalpelom, autor kroz te priče s ta dva odjela na neki način vješto secira dijelove hrvatskog društva."
Sani Lukić, sociolog i novinar

« Prethodni članak: Završen treći ciklus radionica "Vesela škola čitanja"

» Sljedeći članak: Otvorena izložba UMJETNIK TO SAM JA!