Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › biblijsko_svjetlo_vjere_na_putu_zhivota_predstavljanje_knjige_10travnja

Ugledni teolog prof.dr.sc.fra Božo Lujić predstavio knjigu BIBLIJSKO SVJETLO VJERE NA PUTU ŽIVOT

U srijedu, 10. travnja 2019. gost nam je bio BOŽO LUJIĆ (1946.) profesor je biblijskih znanosti na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i gostujući profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu. Predstavljena je njegova nova knjiga Biblijsko svjetlo vjere na putu života.
Teme koje se obrađuju u knjizi u svome osnovnome usmjerenju vode u konačnici prema osobi i djelu Isusa Krista i njegovoj temeljnoj poruci o Božjoj vladavini, njegovoj velikoj zapovijedi ljubavi koja obuhvaća sve ljude, pa čak i najveće protivnike i neprijatelje, te završava pred licem Boga milosrđa u kojem se mogu iskreno ogledati i vjernici i nevjernici. Riječ je o člancima koju su izlagani na pojedinim znanstvenim skupovima, uglavnom objavljeni u pojedinim znanstvenim časopisima, zbornicima raznih vrsta i za razne prigode. Svi oni obrađuju važne biblijsko-egzistencijalne i sa životom usko povezane teme – njih 27 – koje obuhvaćaju i Stari i Novi zavjet.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: Na Dječjem odjelu obilježen Međunarodni dan dječje knjige!

» Sljedeći članak: 10. travnja na Dječjem odjelu održana SPIKAONICA - Živjeti u zdravom gradu