Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › dokuart_filmski_razgovori_glazbom_kroz_film

DOKUart Filmski razgovori - Glazbom kroz film : ugodna i poučna večer

U srijedu, 12.10.2016. na Studijskom odjelu je u sklopu Filmskih razgovora ovogodišnjeg DOKUarta gostovala dr.sc. Irena Paulus, doc. Stručnjakinja za filmsku glazbu izvrsnim je predavanjem prožetim mnogobrojnim primjerima publici približila važnost glazbe u filmu. Večer je začinio Dražen Pavlić koji je na harmonici izveo nekoliko poznatih filmskih melodija.

Narodna Knjižnica Petar Preradović Irena Paulus (Zagreb, 1970) diplomirala je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu na Odjelu za muzikologiju i glazbenu publicistiku (1994). Filmsku je glazbu specijalizirala na European Film Collegeu u Ebeltoftu u Danskoj, a zatim je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu magistrirala (2008) i doktorirala (2010) na temu filmske glazbe. Od akademske godine 2003/2004. honorarno predaje filmsku glazbu na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu, a od 2010/2011. i na doktorskom studiju književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Surađuje s Hrvatskim radijem, a povremeno i s Hrvatskom televizijom. Autorica je brojnih članaka o filmskoj glazbi, glazbenih kritika i eseja, a do sada je objavila i četiri knjige: Glazba s ekrana: hrvatska filmska glazba od 1942. do 1990. (2002), Brainstorming: zapisi o filmskoj glazbi (2003), Kubrickova glazbena odiseja (2011) i Teorija filmske glazbe kroz teoriju filmskog zvuka (2012). Zaposlena je u Umjetničkoj školi Franje Lučića u Velikoj Gorici.

« Prethodni članak: Kampanja ČITAJ MI ! proslavila treći rođendan

» Sljedeći članak: ... čitaj, samo mi čitaj... - kratke priče čitaju bjelovarski književnici