Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › k2_trijumf_i_tragedija_stipe_bozhia

Održano predavanje K2 Trijumf i tragedija STIPE BOŽIĆA

U srijedu, 26. listopada 2016. kako smo i očekivali Studijski odjel Knjižnice bio je premalen da prihvati sve one koji su htjeli čuti našeg najuspješnijeg alpinista svih vremena. Svoje iskustvo uspona na K2, vrh s nadmorskom visinom od 8611 metara, koji je poslije Mount Everesta druga najviša planina na svijetu i smatra ju ga jednim od najtežih i najopasnijih alpinističkih uspona, te je poznat i pod nazivom "Divlja planina" Stipe Božić opisao je u svojoj knjizi, a bjelovarskoj publici prenio na lak i pristupačan način sa mnoštvom fotografija i video zapisa da je svatko od nas pomislio "pa možda bih i ja to mogao". Stipe Božić je svojim nastupom i pristupačnoću dakazao ne samo da je naš najuspješniji alpinist, već prije svega da je veliki čovjek.
Foto: Štefan Brajković

« Prethodni članak: ... čitaj, samo mi čitaj... - kratke priče čitaju bjelovarski književnici

» Sljedeći članak: U Novoj Rači predstavljena starohrvatska tradicijska glazba