Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › kampanja_chitaj_mi_slavi_trei_roendan

Kampanja ČITAJ MI ! proslavila treći rođendan

Čitanje naglas je poseban dar koji svako od nas može pokloniti svojem djetetu.
Vrijeme koje provedete uz čitanje stvorit će ugodu i nezaboravne trenutke za dijete i vas.

U ponedjeljak 4. travnja, 2016. na Dječjem odjelu obilježen je treći rođendan nacionalne kampanje Čitaj mi!.
Prostor igraonice bio je prepun djece i roditelja koji podržavaju kampanju i aktivno u njoj sudjeluju.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićPrvu nacionalnu kampanju za poticanje čitanja naglas djeci organiziraju i provode Hrvatsko čitateljsko društvo, Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva, Hrvatsko pedijatrijsko društvo, Hrvatska udruga istraživača dječje književnosti i UNICEF pod pokroviteljstvom Ministarstva socijalne politike i mladih.
Koordinatorica za Bjelovarsko-bilogorsku županiju Snježana Berak istakla je da se kampanja održava u sklopu programa Djeca i roditelji zajedno te da je u tri godine održano 670 događanja u kojima je sudjelovalo preko 30 000 djece i roditelja. U kampanju je uključeno oko 200 narodnih i školskih knjižnica, 3000 volontera i tiskano je 4000 slikovnica za bebe.

Djeci su priče čitali :

policajac Nenad Koledić,
vatrogasac Mario Milašinović,
doktorica Marija Čatipović i
TV novinarka Marta Šimić Mrzlečki

» Sljedeći članak: DOKUart Filmski razgovori - Glazbom kroz film : ugodna i poučna večer