Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › mjesec_hrvatske_knjige_2018_na_djechjem_odjelu

Mjesec hrvatske knjige 2018. / programi DJEČJEG ODJELA

U srijedu, 17.10.2018. održan je književni susret sa Sonjom Smolec, ovogodišnjom dobitnicom književne nagrade "Mato Lovrak" za najbolji roman za djecu i mlade objavljen u 2017. godini. Na susretu je predstavljen nagrađeni roman "Marama s bubamarama", a govorilo se i o drugim Sonjinim djelima. Ulomak iz romana "Marama s bubamarama" pročitala je Petra Dvoraček, učenica 4.razreda IV. OŠ Bjelovar.
Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

24. listopada 2018. održan književni susret s Tamarom Lovey, autoricom zanimljivih teen romana s elementima fantastike. Predstavljena je trilogija sa naslovima Tamo iza, Sraz i Zamalo sve. Tamara Lovey je otkrila da su je oduvijek privlačile priroda i tajne starih zdanja, pa je svoje priče smjestila baš u takav ambijent. Iako progovara o modernim temama koje zaokupljaju današnju mladež, u svim njezinim romanima osjeća se i duh prošlosti. U svakom slučaju zanimljivo štivo koje vrijedi pročitati.

Svaki četvrtak u 17 sati tijekom Mjeseca hrvatske knjige održava se radionica GLA GLA GLAGOLJICA! Prvu radionicu vodila je s. EDITH BUDIN.

« Prethodni članak: Pred mnogobrojnom publikom predstavljena knjiga Sto godina Češke obeci Bjelovar

» Sljedeći članak: Rajna i Tina Gatalica pripovijedanjem vratile bjelovarčane u Vrijeme divova i vila