Izložbe

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › odrzhan_13_susret_najchitatelja_bbzh_e

Održan 13. susret najčitatelja BBŽ-e

U organizaciji Matične službe Narodne knjižnice „Petar Preradović „ Bjelovar i sponzora Naklade Oceanmore povodom Dana hrvatske knjige u četvrtak, 20. travnja 2017. održan je 13. susret najčitatelja Bjelovarsko-bilogorske županije. Gost susreta bio je Kristian Novak autor romana Črna mati zemla i Ciganin, ali najljepši.
Prisutne je pozdravio ravnatelj Marinko Iličić dok su program su vodili i u njemu sudjelovali učenici Gimnazije Bjelovar Lucija Pranjić, Miran Topljak, Luka Mihajlović i Dora Ljubičić. Pripremila ih je prof. Marina Šramek. Nakon ugodnog razgovora s Kristianom Novakom kolega Ilija Pejić rekao je nekoliko rečenica o projektu i izboru Najčitatelja te podjelio priznanja.
Nagrađeni su : iz Bjelovara Tatjana Družin, Goran Čanić, Josip Jelić, Petra Flegar, Klara Bohaček, Lea Romek i Marija Horvatić, iz Čazme Blanka Kajfeš i Lea Kušec, iz Daruvara Sunčana Jantolek, Ivan Nehvatal i Klara Tuček, iz Garešnice Marina Majcan, Anita Čuka i Demian Jurić, iz Grubišnog Polja Olga Horvat, Marija Pavera, iz Hercegovca Barbara Evaj i Benjamin Božinić. U ime sponozora skupu se obratila gospođa Helena Matić.
Na kraju susreta voditeljica Dječjeg odjela Vjeruška Štivić podijelila je nagrade i pohvale sudionicima natječaja „Slogan napiši i sliku nariši“ u kojem je tražen najkreativniji slogan o knjigama i/ili čitanju.

Narodna Knjižnica Petar Preradović Narodna Knjižnica Petar Preradović Narodna Knjižnica Petar Preradović Narodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: Predstavljena pjesnička zbirka Danijele Matijević Krvajica Otrov i lijek

» Sljedeći članak: Noć knjige 2017. (petak, 21. travnja)