Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › odrzhana_radionica_zvuchne_knjige_za_slijepe

Održana radionica “Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe”

U petak, 18. listopada 2019., održana je radionica ”Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe”.

Djelatnici Hrvatske knjižnice za slijepe, Jelena Lešaja, Ivana Vinko i Danijela Marušić, su posjetitelje upoznale s povijesti zvučnih knjiga, kako se zvučne knjige snimaju, editiraju i kome služe, a razgovaralo se i o razlici između slušanja i čitanja knjige. Predstavili su uslugu "Digitalna knjižnica" Hrvatske knjižnice za slijepe koja omogućuje preuzimanje zvučnih knjiga preko interneta na osobno računalo.

Zvučne knjige su namijenjene slijepim i slabovidnim osobama, ali i osobama koje imaju druge smetnje pri čitanju otisnutog teksta.
U našoj Knjižnici zvučne knjige se mogu posuditi na Odjelu za odrasle i Dječjem odjelu. Zbirka zvučnih knjiga broji 300-tinjak naslova i kontinuirano se nadopunjuje novim naslovima.

Ovu radionicu organizirali smo u suradnji s Udrugom slijepih Bjelovar i Hrvatskom knjižnicom za slijepe.

Fotografije pogledajte na poveznici Zvučne knjige iz Hrvatske knjižnice za slijepe

« Prethodni članak: Gostovanje Silvije Šesto (15.10.2019.)

» Sljedeći članak: "Tvornica glazbe: priče iz Dubrave" Siniše Škarice predstavljena 18.10.2019.