Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › posudba_microbita_predstavljena_nova_usluga_u_knjizhnici

POSUDBA micro:bita: predstavljena nova usluga u Knjižnici

Danas je na Dječjem odjelu Knjižnice u prisustvu gradonačelnika Daria Hrebaka, zamjenice gradonačelnika Valne Bastijančić Erjavec, gospodina Nenada Bakića, osnivača IRIM-a (Instituta za razvoj i inovativnost mladih) i ravnatelja knjižnice Marinka Iličića predstavljen projekt posudbe micro:bita. Udruga IRIM donirala je praktične kutije s kratkim uputama za korištenje, a knjižnica je nabavila 40 micro:bitova od kojih će 30 biti za posudbu na Dječjem odjelu i Odjelu za odrasle, a 10 će se koristiti za radionice programiranja. Na taj način Knjižnica Bjelovar je među prvima koja na svojim policama ima ovaj medij. Na predstavljanju projekta kratku radionicu programiranja održao je ovlašteni edukator gosp. Branko Raičković sa učenicima IV. Osnovne škole Bjelovar. Knjižnica kao izvor znanja, mjesto susreta i središte pismenosti savršena je za promicanje novih tehnologija i njihovo približavanje ne samo mladim korisnicima već svim generacijama.

« Prethodni članak: Moto avanturisti Hrvoje Mikuldaš i Igor Vresk prezentirali putovanje na Kavkaz

» Sljedeći članak: Predstavljena zbirka pjesama Nade Crnogorac