Izložbe

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › predavanje_zashto_se_moramo_pripremiti_za_laboratorijske_pretrage

Održano predavanje Zašto se moramo pripremiti za laboratorijske pretrage?

U petak 3.11. povodom Međunarodnog dana laboratorijske medicine u suradnji s Medicinsko-biokemijskim laboratorijem Opće bolnice Bjelovar i Hrvatskim društvom za medicinsku biokemiju i laboratorijsku medicinu održano je predavanje Zašto se moramo pripremiti za laboratorijske pretrage? Moglo se saznati što je laboratorijska medicina, tko su stručnjaci odgovorni za laboratorijske nalaze, kako dobijemo rezultate laboratorijskih pretraga , možemo li sami utjecati na točnost rezultata laboratorijskih testiranja i još mnogo korisnih i zanimljivih informacija. Predavačice su bile Tamara Devčić Ljubić i Valentina Verić, a učenici Medicinske škole su provjeravali razinu šećera u krvi.

« Prethodni članak: Priča o Bljaksonima razveselila djecu bjelovarskih vrtića

» Sljedeći članak: Goran Tribuson i Vrijeme ljubavi