Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › predstavljanje_slikovnice_vera_meu_knjigama_davorke_semeni_premec_21_listop

“Vera među knjigama” Davorke Semenić-Premec predstavljena predškolcima

U ponedjeljak 28.10.2019. na Dječjem odjelu Knjižnice i u Područnoj knjižnici u Novoj Rači održan je književni susret s Davorkom Semenić-Premec. Djeci predškolskog uzrasta predstavljena je slikovnica "Vera među knjigama", duhovita priča o prvom dolasku djeteta u knjižnicu. Pisana je jezikom primjerenim djeci predškolske dobi. Djevojčica Vera prvi put u životu odlazi u knjižnicu – mjesto koje bi svako dijete trebalo zavoljeti i prije odlaska u školu. Iznenađena je što se tamo ne nudi hrana, nego KNJIGE. Priču o Veri prate zabavne ilustracije Vande Čižmek i na duhovit način opisuju knjižnicu kao sretno mjesto za svu djecu, a poslušala su ju djeca Igraonica, Dječjeg vrtića Bubamara i Dječjeg vrtića Bjelovar.

Albun s fotografijama pogledajte na poveznici Vera među knjigama

« Prethodni članak: "Pavao i njegov glavao" Hrvoja Zalara na stajalištima bibliobusa

» Sljedeći članak: Održana gradska razina Natjecanja u čitanju naglas