Izložbe

Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › predstavljena_pjesnichka_zbirka_danijele_matijevi_krvajica_otrov_i_lijek

Predstavljena pjesnička zbirka Danijele Matijević Krvajica Otrov i lijek

U utorak, 21. ožujka 2017. uz Svjetski dan poezije na Studijskom odjelu predstavljena je prva pjesnička zbirka Otrov i lijek naše sugrađanke Danijele Matijević Krvajica. Knjigu su predstavili autorica, Mladen Medar, urednik i recenzent i Tina Gatalica, moderatorica. 77 Danijelinih pjesma raspoređeno je u tri ciklusa : Zrcalo da mi je, Napušten anđeo luta, koji je posvetila svom psu Luckyju i Vrtlog tjeskobe. Za svoje pjesme kaže da su "crne, razorne" pune tjeskobe, tuge, bolne čežnje ... ali ona se prepušta tim osjećajima koji su za nju u isto vrijeme i otrov i lijek. Nakladnik knjige je Ogranak Matice hrvatske u Bjelovaru, recenzenti su Mladen Medar, Ana Horvat i Mirko Jamnicki Dojmi. Ilustracije je izradila prof. Darinka Bojlić, a grafičku pripremu Krešimir Ivanček.

« Prethodni članak: Održan program Djeca djeci-scenski sureti u knjižnici

» Sljedeći članak: Održan 13. susret najčitatelja BBŽ-e