Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › program_obiljezhavanja_200_obljetnice_roenja_petra_preradovia

Obilježili smo 200. obljetnicu rođenja Petra Preradovića

19. ožujka 2018. obilježili smo 200. obljetnicu rođenja Petra Preradovića. Okupljene je pozdravio ravnatelj Marinko Iličić, Tina Gatalica i Neda Adamović govorile su o izložbi i katalogu Antologijske pjesme Petra Preradovića. Održana su predavanja: prof. dr. sc. Tihomil Maštrović Romansirani životopis Petra Preradovića u romanu Pave i Pero Paule pl. Preradović, profesorica Ana Kapraljević Spiritizam i spiritualizam u Preradovića kao autora i prevoditelja, dr.sc. Željko Karaula Petar Preradović - između austrijskog generala i političkog angažmana. Likom i uglazbljenim pjesmama Mladen Medak Gaga oživio je Petra Preradovića.

« Prethodni članak: Slikovnica o hrvatskoj himni Lijepa naša domovina predstavljena na Dječjem odjelu

» Sljedeći članak: Održana još jedna NOĆ KNJIGE