Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › spikaonica_zhivjeti_u_zdravom_gradu

10. travnja na Dječjem odjelu održana SPIKAONICA - Živjeti u zdravom gradu

SPIKAONICA pod nazivom "Živjeti u zdravom gradu" održana je 10. travnja 2019. na Dječjem odjelu kako bi obilježili nadolazeći Dan planeta Zemlje.

Sudionici su razgovarali o važnosti očuvanja naše planete, ali i o svom doprinosu o očuvanju prirode na lokalnoj razini. Zaključili smo kako je potrebno educirati stanovništvo o pitanjima zaštite okoliša i prirode počevši od djece predškolske dobi te podizati svijest javnosti o potrebi očuvanja prirodnih vrijednosti okoliša. Naše gošće bile su Dijana Matoš iz Dječjeg vrtića Osmijeh-eko vrtića i Marina Antolin, prof. kemije iz Medicinske škole - eko škola. Na Spikaonici su sudjelovali učenici II., IV., V. osnovne škole te učenici Osnovne škola Ivana Viteza Trnskog Nova Rača.

« Prethodni članak: Ugledni teolog prof.dr.sc.fra Božo Lujić predstavio knjigu BIBLIJSKO SVJETLO VJERE NA PUTU ŽIVOT

» Sljedeći članak: Gostovanje Kestutisa Kasparavičiusa, Festival znanosti i Dani medijske pismenosti