Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › srijeda_20_ozhujka_predstavljanje_knjige_kazalishte_i_pedagogija

Srijeda, 20. ožujka / Predstavljanje knjige KAZALIŠTE I PEDAGOGIJA

srijeda, 20. ožujka 2019. u 19 sati
Studijski odjel, Trg Eugena Kvaternika 11/2

Za vrijeme održavanja Malog BOK-a pozivamo vas na predstavljanje knjige dr.sc. Vladimira KRUŠIĆA Kazalište i pedagogija : ideje, koncepti i shvaćanja odgojnih funkcija kazališnog/dramskog medija u hrvatskoj kulturi i pedagogiji 19. i 20. stoljeća do završetka Drugog svjetskog rata
Uz autora o knjizi će govoriti:

- akademik Boris SENKER, teatrolog
- Suzana TURKOVIĆ, učiteljica savjetnica
- Irena HLUPIĆ-RAŠO, moderatorica

Narodna Knjižnica Petar PreradovićSvojim uvidima, obilato potkrijepljenima dostupnom povijesnom građom, Vladimir Krušić nudi novo i društveno relevantno razumijevanje povijesti modernoga hrvatskog kazališta, njegove socijalne i kulturne uloge i statusa, razumijevanje koje se ne može više svesti samo na usko shvaćenu povijest profesionalnoga umjetničkog stvaralaštva, njegovih ustanova i protagonista, već nužno mora obuhvatiti i druge kazališne, scenske, dramske i predstavljačke javne prakse koje su jednako, ako ne i više, sudjelovale u oblikovanju građanske kulture modernoga hrvatskog društva od njegovih začetaka početkom XIX. stoljeća pa sve do danas. Među tim iznova otkrivenim praksama, idejama i protagonistima suvremena, ne samo hrvatska, dramska pedagogija može i treba, po mišljenju autora, pronalaziti svoje prethodnice, anticipacije i podudarnosti koje mogu pridonijeti potpunijem osvještavanju temelja, funkcija i mogućnosti današnje dramskopedagoške prakse i teorije.
Iz recenzije Borisa Senkera

« Prethodni članak: Djeca djeci - scenski susreti u knjižnici 2019. (petak, 22. ožujka 2019.)

» Sljedeći članak: "Zabundane priče" Tomislava Barana ispratile zimu