Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › susret_s_autorom_zheljko_stubichan_10122019

Osebujan autor Željko Stubičan predstavio se bjelovarskoj publici

U utorak, 10. prosinca 2019. osebujan autor Željko Stubičan predstavio se bjelovarskoj publici koja je imala priliku čuti njegovu dijalektalnu peziju, ulomke iz njegovih povijesnih romana i autobiografskih zapisa, moslavačke tradicijske pjesme za koje piše aranžmane, ali i etno pjesme za koje piše tekst i glazbu. Posjetitelji su mogli razgledati i dio njegovih slika izloženih u Studijskom odjelu Knjižnice. Pored autora, o Stubičanovu stvaralaštvu govorila je prof.Tina Gatalica i predsjednik Ogranka MH u Garešnici Zvonimir Faragoo, a tradicijske pjesme izvodio je KUD "Prijatelji" Berek.

Album s fotografijama pogledajte na poveznici Kreativni svežanj Željka Stubičana
Foto: Boris Rogić

Narodna Knjižnica Petar PreradovićŽELJKO STUBIČAN (Berek, 1955.) Osnovnu školu završio je u Bereku, a srednju u Kranju u Sloveniji. Nakon završetka srednje škole vraća se u rodni Berek, gdje i danas živi i stvara. Svestrani je umjetnik: piše poeziju i prozu, slika, svira nekoliko instrumenata i komponira.
Do sada je objavio:
° Prečecom prek snova (2007.) - zbirka poezije
° Pod zidinama Garića (2010.) – povijesni roman
° Zvirišća i vušća (2015.) – zbirka poezije
° S(v)ežanj sjećanja : autobiografski zapisi kreativne duše (2015.)
° Ti prolaziš svojim putem starim : čuvari hrvatskih tradicijskih pjesama i napjeva bijele Moslavine / Stjepan Banas, Željko Stubičan, Gordana Ščrbačić (2017.)
° Sedmi barjak (2018.) – povijesni roman

« Prethodni članak: Održana Spikaonica na temu Tinejdžeri - kako ih odgajati?

» Sljedeći članak: Izložba BJELOVAR 1996. prof Miroslava Brletića