Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › sve_trave_i_vode_otvorenje_dokumentarne_izlozhbe_povodom_45_godina_stvarala

Dokumentarnu izložbu povodom 45 godina stvaralaštva Krešimira Ivančeka pogledajte do 4. ožujka

U utorak, 5. veljače 2019. otvorena je dokumentarna izložba ... sve trave i vode... povodom 45 godina stvaralaštva Krešimira Ivančeka
Izložba je postavljena u prizemlju, na prvom katu i Studijskom odjelu Knjižnice.
Autori izložbe su Slaven i Ilija Pejić, a obuhvaća opus akademskog slika i grafičara Krešimira Ivančeka.
Uz Narodnu knjižnicu "Petar Preradović" u organizaciji izložbe sudjelovali su Gradski muzej Bjelovar, HAZU - Zavod u Bjelovaru i DBHZ - Zmajski stol u Bjelovaru.
O izložbi i radu Krešimira Ivančeka govorili su ravnatelj Gradskog muzeja Bjelovar ak. slikar Milan Pavlović, prof. dr. sc. Vladimir Strugar i prof. Ilija Pejić, knjižničarski savjetnik, a ugodnu atmosferu pjesmom je začinio kantautor Mladen Medak Gaga.
Kako je rad prof. Ivančeka raznolik i opsežan priređivači su zabilježili 325 jedinica raspoređenih u 6 cjelina: Projekti; Knjige; Katalozi, etikete, razglednice, kalendari, ilustracije, zastave i grbovi, plakete; Plakati; Znak, logo; Grafika.
Uz izložbu je tiskan i katalog u kojem se može pronaći detaljan opis svih jedinica.
Izložbu se može razgledati do 4. ožujka 2019. godine.

Fotografije s otvorenja izložbe pogledajte klikom na fotografiju ispod.

« Prethodni članak: dr.sc. Saša Petar objasnio kako manje griješiti, naučiti nešto iz pogrešaka i uspjeti u životu

» Sljedeći članak: Malo drugačije Valentinovo