Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › u_ritmu_slasne_stihobasne_na_stajalishtima_bibliobusa_u_shkolama_korenovo_i

U RITMU SLASNE STIHOBASNE na stajalištima bibliobusa u školama Korenovo, Ivanska i Kapela

U utorak, 16. listopada 2018. na stajalištima bibliobusa u školama Korenovo, Ivanska i Kapela učenici su mogli uživati i sudjelovati u radionicama U ritmu slasne stihobasne Dijane Merey Sarajlija.
Autorica je predstavila stihobasne iz serije Što mravi znaju o ljubavi (Krava koja je bila plava, Konj koji je imao neugodan vonj, Koka koja je sve gledala svisoka i Bik koji je želio biti šik) kroz koje se osluškuje i aktivno prati ritam stihobasne, osvještava rima i širi vokabular, zajednički dramatizira i pronalazi pouke stihobasne.
Ovim programom je započeo Mjesec hrvatske knjige u našem bibliobusu.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: DOKUart filmski razgovori u Knjižnici

» Sljedeći članak: Pred mnogobrojnom publikom predstavljena knjiga Sto godina Češke obeci Bjelovar