Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › dogadjanja › zavrsheno_natjecanje_u_chitanju_naglas_2018

Završeno Natjecanje u čitanju naglas 2018.

Dejan Savanović iz Dežanovca i Maja Bašljan iz Palešnika predstavljat će našu županiju na 6. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas koje će se održati u Sisku 22. i 23. studenoga 2018.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićNakon održanih gradskih Natjecanja u čitanju naglas u petak, 9. studenog 2018. u prostoru Bjelovarskog kazališta održana je županijska razina natjecanja.
Sudjelovalo je 20 natjecatelja, pobjednika gradskih natjecanja iz Bjelovara, Čazme, Daruvara, Garešnice i Grubišnog Polja. Njihove vještine interpretativnog čitanja ocjenjivala je Prosudbena komisija u sastavu Tina Gatalica, Nikolina Marinić i Marijana Kranjec.

Prva tri mjesta u mlađoj kategoriji osvojili su:
1. MAJA BAŠLJAN 4. r. OŠ Slavka Kolara Hercegovac
2. MARTINA KOSAR 4. r. IV. OŠ Bjelovar
3. IRIS HUĐIN 3. r. OŠ Čazma

Prva tri mjesta u starijoj kategoriji osvojili su:
1. DEJAN SAVANOVIĆ 8.r. OŠ Dežanovac
2. ZITA ŽABIĆ 7.r. ČOŠ J. Amosa Komenskog Daruvar
3.SRĐAN DOŽUDIĆ 7.r. I. OŠ Bjelovar

Prema glasovima publike nabolji su bili:
TENA VALENTIĆ 3.r. OŠ Đulovac u 1. kategoriji i
SRĐAN DOŽUDIĆ 7.r. I. OŠ Bjelovar u 2. kategoriji.

Čestitke pobjednicima!
Zahvaljujemo Plesnom studiju KMC-a Bjelovar, njihovoj voditeljici Irmi Unušić Vujnović i malim plesačicama Teni Udžbinac, Dei Vidović i Klari Mišura na održanoj plesnoj predstavi i radionici.
Zahvaljujemo Bjelovarskom kazalištu, voditeljici Maji Fabičević i pomoćnici Marijani Hanževački koje su nas lijepo ugostile u svom prostoru.
Zahvaljujemo Tvornici vafla i keksa Koestlin i izdavačkoj kući Znanje na donaciji svojih proizvoda kojima su razveseili sve natjecatelje.

« Prethodni članak: Pavao Pavličić govorio o starosti (6.11.2018.)

» Sljedeći članak: Gostovanje Ingrid Divković