EBSCO baze podataka

Poštovani korisnici, od 27. travnja 2010. Knjižnica vam omogućuje besplatno pretraživanje EBSCO baza podataka na našem Studijskom odjelu.

Narodna Knjižnica Petar Preradović• EBSCO baze podataka su multidisciplinarne- sadrže podatke iz prirodnih, tehničkih, društvenih, humanističkih i biotehničkih znanosti, biomedicine i zdravstva.

• EBSCO bazama se pristupa preko popisa baza podataka na web stranicama Centra za online baze podataka (http://www.online-baze.hr) i poveznice Baze podataka, nakon čega na abecednom popisu baza podataka odabiremo EBSCOhost Web ili direktno http://search.ebscohost.com/

• Preko sučelja EBSCO dostupne su slijedeće baze podataka :

Academic Search Premier, Business Source Premier , EconLit, ERIC, GeoRef, Medline, PsycInfo, Library, Information Science & Technology Abstracts, SocIndex, a na popisu se mogu naći i neke druge baze podataka koje EBSCO nudi na privremenoj ili trajnoj osnovi, a koje nisu dio službene pretplate , kao što su Clinical Pharmacology, Health Source-Consumer Edition, Master FILE Premier (sadrži popularne magazine poput Rolling Stone-a), Newspaper Source (časopisi poput Timesa i sl.) , Regional Business News.

• Osnovno i napredno pretraživanje može se obavljati prema predmetu, autoru, naslovu, publikaciji /časopisu/izvorniku, korištenjem tezaurusa, moguće je pretraživati literaturne navode/citate i fotografije, dok se rezultati pretraživanja mogu dobiti u skraćenom bibliografskom zapisu, cjelovitom bibliografskom zapisu sa sažetkom ili cjelovitom tekstu rada.

• Korisnik svoje rezultate pretraživanja može pohraniti, ispisati, poslati elektroničkom poštom i pohraniti svoju strategiju pretraživanja.

• Sučelje je na hrvatskom jeziku.

» Sljedeći članak: KNJIGOM DO ZDRAVLJA