Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › obavijesti › postanite_e_graani_u_knjizhnici_nova_usluga

Postanite e-Građani u Knjižnici - nova usluga

Od 4. rujna 2017. korisnici Narodne knjižnice „Petar Preradović“ moći će brzo i jednostavno koristiti Sustav e-Građani.
Sustav e-Građani je projekt Vlade Republike Hrvatske pokrenut s ciljem modernizacije, pojednostavljenja i ubrzanja komunikacije građana i javne uprave te povećanja transparentnosti javnog sektora u pružanju usluga.

Na Studijskom odjelu Knjižnice na raspolaganju je računalo za pristup internetu i pisač, a knjižničari će besplatno podučiti svakog zainteresiranog kako se prijaviti u sustav i pronaći željene informacije i dokumente.

Kroz sustav e-Građani mogu se dobiti izvodi iz matičnih knjiga, uvjerenja o prebivalištu i boravištu, izvod elektroničke radne knjižice itd., kao i primati razne informacije i obavijesti (o isteku osobnih dokumenata, dopunskom osiguranju, pravima za vrijeme nezaposlenosti, blokadi i deblokadi računa itd.). Službena stranica sustava e-Građani je na adresi https://pretinac.gov.hr/.

Ovom novom uslugom Knjižnica se pridružuje nastojanju Grada Bjelovara da postane Smart City, tj. pametni grad i svojim sugrađanima olakša snalaženje u korištenju servisa javne uprave.

« Prethodni članak: Bilten stručne literature po temama za roditelje, odgajatelje i stručne suradnike

» Sljedeći članak: Knjige iz ZAŠTIĆENOG FONDA dostupne su korisnicima