Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › obavijesti › posudba_e_chitacha_knjiga_nova_dimenzija_chitanja

Posudba e-čitača knjiga - NOVA DIMENZIJA ČITANJA

Na Odjelu za odrasle korisnici mogu posuditi e-čitač Kobo Aura i tablet Huawei, a na Dječjem odjelu e-čitač Kindle.
Svi uređaji posuđuju se na rok od 20 dana bez mogućnosti produživanja zaduženja.
Na Dječjem odjelu se nalazi tablet marke Asus koji se može koristiti u prostoru knjižnice.

E-čitač je prijenosni uređaj namijenjen čitanju knjiga i drugih publikacija u digitalnom obliku. Uređaje karakterizira prilagođena tehnologija za čitanje koja pruža efekt tzv. elektroničkog papira te je tim ugodnije čitati na e-čitaču nego na standardnom zaslonu. Baterija traje do 8 tjedana tako da se uređaj posuđuje bez punjača.

Osim književnih klasika na engleskom jeziku, na e-čitačima su dostupna i djela na hrvatskom jeziku i to u obliku e-lektira što srednjoškolcima i osnovnoškolcima može biti od velikog značaja kad ponestane primjeraka u tiskanom obliku.
Knjige se nalaze na uređajima, a razvrstane su prema autorima, naslovu te prema razredima u kojima se pojedine lektire čitaju.
Na tabletu, zahvaljujući Tookbook knjižari, korisnici će moći čitati najnovije hitove u elektroničkom obliku.
Više o Tookbook knjižari možete saznati na: https://library.tookbook.com/.

« Prethodni članak: Prikupljamo knjige tiskane (objavljene) u Bjelovaru do 1945.godine.

» Sljedeći članak: Izložba BLAGO PRVIH BJELOVARSKIH TISKARA