Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › obavijesti › u_knjizhnicu_stigli_boson_setovi_za_microbit

U knjižnicu stigli BOSON setovi za micro:bit

Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) provodi nekoliko projekata za razvijanje robotike, programiranja i digitalne pismenosti kod djece i odraslih.
Naša knjižnica je uključena u projekt STEM REVOLUCIJA se nastavlja: KNJIŽNICE koji je nedavno proširen na program DIGITALNI GRAĐANIN.
Cilj projekta DIGITALNI GRAĐANIN je transformirati javne knjižnice u digitalne inovacijske i obrazovne centre.
Knjižnici ima mico:bitove koje korisnici mogu posuditi, a danas su stigli BOSON setovi dodataka za micro:bit s kojima će programiranje biti još zanimljivije i izazovnije.
Za početak će knjižničari pomoću IRIM-ovog edukatora proći osnovnu obuku za korištenje kako bi svoje znanje mogli prenijeti korisnicima.

Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

« Prethodni članak: Bilteni Male dječje knjige i razvojnih priča za roditelje, odgajatelje i učitelje

» Sljedeći članak: LJETNI PRAZNICI NA DJEČJEM ODJELU