Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar › obavijesti › zhupanijska_razina_natjecanja_u_chitanju_naglas_rezultati

Županijska razina Natjecanja u čitanju naglas - rezultati


Narodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar PreradovićNarodna Knjižnica Petar Preradović

U petak 3. studenoga u Bjelovarskom kazalištu okupilo se dvadesetšestero najboljih čitatelja naglas i njihovih mentora koji su osvojili prva tri mjesta na gradskim i općinskim natjecanjima u Daruvaru, Garešnici, Grubišnom Polju i Bjelovaru.
Pobjednici županijskog natjecanja su PETRA POPOVIĆ (4.r. OŠ Trnovitički Popovac, mentorica Mirjana Popić) u mlađoj kategoriji i SRĐAN DOŽUDIĆ (6.b I. OŠ Bjelovar, mentorica Mirjana Ištef) u starijoj kategoriji. Oni će predstavljati našu županiju na 5. nacionalnom natjecanju u čitanju naglas koje će se održati u Sisku 23. i 24. studenoga. Nagradu publike dobili su MARIJAN JOZIĆ u mlađoj kategoriji i ROBERTO RAKIJAŠ u starijoj kategoriji. Program je svojim nastupom obogatila glazbena skupina “Ten band” učenika Glazbene škole Vatroslava Lisinskog.

Rezultati mlađa kategorija:
1. PETRA POPOVIĆ 4. OŠ Trnovitički Popovac Dnevnik Pauline P / Sanja Polak Mirjana Popić 90
2. FRANKA OREČ 5.e IV. OŠ Bjelovar Hoću i ja / Sanja Pilić Ivan Srbljinović 82
3. DARIA PERKOVIĆ 5. OŠ Trnovitički Popovac Ljeto za pamćenje / Miro Gavran Anita Kurtušić 76
4. LEONARDA HEROUT 5.a ČOŠ Josipa Ružičke Končanica Medalja za hrabrost / Nada Mihelčić Jasminka Brkić -Strejček 70
5. GABRIELA PROCEK 4. OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac Nespretni Dado / Damir Mađarić Ana Nakani 68
5. BARBARA ŠTANDAR 4.b OŠ Garešnica Konrad ili dijete iz limenke / Christine Nostlinger Vera Janeš Sušilović 68
6. NATAŠA ĐURĐEVIĆ 5. OŠ V. Pisanica Lažeš Melita / Ivan Kušan Slavka Soptija 67
7. JAN RASTOVIĆ 5.b. IV. OŠ Bjelovar Gregov dnevnik: točka na i / Jeff Kinney Željka Kalabek 66
8. TENA PRIMORAC 4. OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac Dnevnik Pauline P / Sanja Polak Ana Nakani 65
9. DORA TOUREK 3.r ČOŠ J. Amosa Komenskog Daruvar Dama i skitnica / Disney Ludmila Blaha 64
10. MARIJAN JOZIĆ 3. OŠ Rovišće Pobuna Pauline P. / Sanja Polak Renata Koprivnjak 63
11. JAN HOLUBEK 4. OŠ Dežanovac Duh u močvari / Anto Gardaš Valentina Prenosil 59
12. ERIK GRABOVČIĆ 4. OŠ Ivanska Emil i detektivi / E. Kastner Katarina Mlinarić 58

Rezultati starija kategorija:
1. SRĐAN DOŽUDIĆ 6.b I. OŠ Bjelovar Olfie među ženama / C. Noestlinger Mirjana Ištef 86
2. MARTINA KREJČI 8. ČOŠ J. Amosa Komenskog Daruvar MOJA PRIJATELJICA ANA / Jasminka Tihi Stepanić Svjetlana Pernar 81
3. ANTONIJA ŠIMUNIĆ 6. OŠ Ivanska Greška u našim zvijezdama / John Green Tanja Nađ 78
3. MARIJA NOVALIĆ 7.a OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića G. Polje Rečeno – učinjeno / Julijana Matanović Nikolina Zadravec 78
4. IVAN KERES 7. OŠ V. Trojstvo Smogovci / Hrvoje Hitrec Matea Gadžo 72
5. OLIVERA ČUKA 6.a OŠ Garešnica Gregov dnevnik: ljetna žega / Jeff Kinney Martina Tutić 67
6. ZITA ŽABIĆ 6.b ČOŠ J. Amosa Komenskog Daruvar Darcy Burdock / Laura Dockrill Jasminka Brkić -Strejček 65
7. ROBERTO RAKIJAŠ 8. OŠ V. Pisanica Kod kuće je najgore (Sretna nova godina) E. Kishon Nataša Saraja 64
8. KATJA KLAR 7.b OŠ Garešnica Sadako hoće živjeti / Karl Bruckner Marija Đuran 63
8. LANA POLJAK 7. OŠ Trnovitički Popovac Tashine tajne / Ann Bryant Anita Kurtušić 63
9. IVAN BREBER 6.a ČOŠ Josipa Ružičke Končanica Hrvač / Melita Rundek Višnja Veber Malina 62
10. SARA GLAMOČIĆ 8.b OŠ Ivana Nepomuka Jemeršića G. Polje Kradljivica knjiga / Markus Zusak Sandra Tuček 61
11. DANIJELA JAKOVIĆ 6.c OŠ Rovišće Ivanov božićni san / Tin Kolumbić Žana Novaković 59
Fotografija Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar.


« Prethodni članak: U ciklusu Znanost djeci predstavljen projekt Tko se boji vuka još?

 objavi | ispiši | pošalji
» Sljedeći članak: Izložba OD KIŠOBRANA DO LUTKE Anite Malek